Фракції БПП пропонують підтримати Насірова

Субота, 4 березня 2017, 11:36

Депутатам фракції БПП пропонують прийняти звернення до президента, прем'єра та генерального прокурора із закликом негайно втрутитися в ситуацією з "тиском" на главу ДФС Романа Насірова.

Проект відповідного депутатського звернення опинився в розпорядженні "Української правди". За даними УП, проект надіслали депутатам фракції та пропонують бажаючим під ним підписатися.

"У нашій країні на конституційному рівні визнається і діє принцип верховенства права. Але про яке верховенство права можна говорити, коли подекуди виникають явно спровоковані політично заангажовані ситуації. Однією з таких ситуацій стало намагання через звинувачення у нібито корупційних діяннях та нанесенні збитків державі тиснути на керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова", - йдеться у проекті звернення.

Там зазначається, що висвітлені у ЗМІ обставини цієї справи засвідчили "цинічне знущання з боку співробітників НАБУ над конституційними та процесуальними правами людини при так званому сенсаційному оголошенні Насірову підозри в час, коли він знаходився у непритомному стані, та ще й у день його народження".

"Не може залишатися без Вашого відповідного реагування і поведінка та тиск представників НАБУ на адвокатів та персонал лікарні "Феофанія" у нічний час в приміщенні цього медичного закладу", - додають депутати.

"Жодним чином не заперечуємо необхідність притягнення до відповідальності людини, якщо вона дійсно винна у правопорушенні. Але будь-які дії правоохоронців у правовій країні повинні теж ґрунтуватися на дотриманні правових норм і гарантій, етиці та гідності", - йдеться в проекті.

Там зазначається, що за весь час перебування на посаді голови Державної фіскальної служби Насіров "відкрито та обґрунтовано коментує будь-які прояви корупції, формує прозору та ефективну структуру фіскальних органів, що, насамперед, підтверджують показники їх діяльності".

Депутати наводять успіхи Насірова на посаді глави ДФС, серед яких перевиконання індикативів Мінфіну з надходження платежів до бюджету, щорічний приріст надходжень, вирішення проблеми із своєчасністю відшкодування ПДВ та значні кроки в напрямку детінізації економіки.

"Проте, цинічні дії працівників НАБУ перекреслюють значення всіх цих досягнень та прагнення України до реформ. Затримання у такий час керівника вищого органу державної влади, який забезпечує фінансову життєдіяльність країни, не сприяє покращанню її іміджу", - йдеться у проекті депутатського звернення.

"…Наголошуємо на необхідності Вашого невідкладного втручання у зазначену ситуацію та недопущення перетворення нових антикорупційних органів у репресивну машину "на замовлення", - зазначають депутати БПП.

"Керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", звертаємося до Вас з пропозицією вжити відповідних заходів для забезпечення суворого дотримання законодавства та врахування інтересів держави при здійсненні НАБУ своїх повноважень.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити нас у встановлений законодавством строк", - йдеться у проекті.

Як відомо, Насірову в ніч на п’ятницю вручили підозру – при цьому йому стало зле. За словами адвокатів, підозру голові ДФС вручали, коли він уже був непритомний.

Насіров перебуває в лікарні. Спочатку повідомлялося, що в нього діагностували інфаркт, однак потім ЗМІ повідомили, що детективи НАБУ отримали у "Феофанії" лікарську довідку щодо стану здоров'я Насірова, в якій не підтверджено попередній діагноз "інфаркт". Повідомлялося, що стан здоров'я Насірова оцінюється як "середньо важкий", в тому числі у зв'язку з депресією очільника ДФС.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

За даними правоохронців, його дії завдали державі збитків у розмірі близько 2 млрд гривень.

Кабмін вже відсторонив Насірова від посади на час розслідування.

У п'ятницю президент Петро Порошенко, коментуючи ситуацію з Насіровим, зазначив, що НАБУ є незалежним органом. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!