Білоус: продаж держактивів завершиться до 2020 року

Вівторок, 28 березня 2017, 16:45

Фонд держмайна та МЕРТ презентували новий закон про приватизацію, який дозволить продавати державні об‘єкти швидко, масово і прозоро.

Про це ЕП повідомила прес-служба ФДМУ.

"Передбачається, що новий закон про приватизацію дозволить завершити продаж державних активів в Україні до 2020 року",- заявив голова фонду держмайна Ігор Білоус.

Він повідомив, що над новим законом фонд працював понад півроку разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Baker& McKenzie і ЄБРР.

"Пропонується відмінити низку законів, які регулюють процес приватизації, і замінити їх одним – так званим кодексом приватизації, який би встановлював прості, зрозумілі, доступні інвесторам, у тому числі західним, умови", - зазначив Білоус.

Закон відміняє поділ об‘єктів на кілька груп, залишаючи лише дві: об’єкти великої та малої приватизації. Об’єкти великої приватизації, а таких близько 60, будуть продаватися виключно з радниками.

"До них будуть серйозні вимоги, буде покладена відповідальність, але вони продаватимуть фахово, відповідно до сфери діяльності підприємства. Фонд тільки технічно супроводжуватиме процес, стане платформою", – сказав голова ФДМУ.

Об’єкти малої приватизації продаватимуться через електронні майданчики, у тому числі через систему ProZoro.Продажі. Одним з найважливіших нововведень законопроекту є усунення інституту оцінювачів від приватизації. Ціна на об’єкти визначатиметься ринком.

Читайте також: Prozorro.Продажі: щеплення прозорістю проти корупції

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!