Службу фінансових розслідувань можна запустити за півроку - Данилюк

Неділя, 26 березня 2017, 19:25

Забезпечити запуск роботи Служби фінансових розслідувань (СФР) можна буде через півроку після прийняття відповідного закону.

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає ZN.UA.

"Податкова міліція поза законом, і треба запускати нову службу якомога швидше. Ми вже почали працювати над розробкою деяких підзаконних актів і над практичними кроками запуску. Після прийняття закону службу можна буде запустити вже через півроку", - вказав він.

Данилюк розповів, що зараз законопроект про створення СФР вдалося схвалити на Кабміні, але попереду на нього чекає розгляд на Національній раді реформ, потім в комітеті Верховної Ради, і тільки після того - в парламенті.

"Є ризики. Можуть затягувати час, можуть вносити правки, які нівелюють сенс створення нової служби або зроблять її неефективною. Наприклад, можуть вилучити положення про адекватну заробітну плату. Можуть спробувати виключити ще одне важливе повноваження - ведення оперативно-розшукової діяльності. Тоді Служба фінансових розслідувань не запрацює - буде створено ще один орган, але толку від нього не буде", - зазначив міністр.

Видання зазначає, що законопроект передбачає фактично обнулення кадрового складу: до участі в конкурсі на посади в СФР не допускаються особи, які після 2010 р займали посади слідчих або оперативників в підрозділах правоохоронних органів, що займаються економічними злочинами. Підготовка нових кадрів, проте, зажадає часу.

"Нові співробітники, які не мають досвіду оперативно-розшукової діяльності та досудових розслідувань, повинні протягом шести місяців проходити стажування в СФР. Тобто навіть за умови, що службу створять через місяць, частина її співробітників приступить до повноцінної роботи тільки в жовтні", - йдеться в статті.

У той же час, на СФР покладуть серйозні функції. Після її створення буде ліквідована не тільки податкова міліція, а й економічна служба НПУ, а також відповідний економічний підрозділ СБУ.

Нагадаємо, 22 березня Кабінет міністрів України попередньо схвалила законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!