ДТЕК визнав, що вугілля в тарифі "Ротердам+" не відповідає вимогам зовнішніх ринків

Субота, 25 березня 2017, 15:10

Якість вугілля з тимчасово непідконтрольних територій не відповідає вимогам зовнішніх ринків.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив генеральний директор енергохолдингу ДТЕК Максим Тимченко.

Відповідаючи на питання чи можливо продати вугілля з НКТ, Тимченко відповів, що якість цього вугілля не відповідає вимогам зовнішніх ринків.

"Середній рівень вмісту сірки в українському антрациті - 1,7%, а у вугіллі марки" Т "- 2,6%. Необхідна для експорту норма - 0,9% і нижче. Простою мовою - експорт для цього вугілля закритий ", - заявив він.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що в Україні не діє формула Роттердам+. Генпрокурор Юрій Луценко доручив перевірити, чи дійсно в Україні діють тарифи на вугілля, утворені без використання формули "Ротерадам плюс".

Читатйте також: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!