МВФ найближчим часом повідомить про дату засідання по Україні

Четвер, 23 березня 2017, 17:25

Міжнародний валютний фонд розраховує повідомити про нову дату засідання Ради директорів з питання завершення третього перегляду програми розширеного фінансування (EFF) для України найближчим часом.

Про це повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс, передає "Інтерфакс-Україна".

"Засідання Ради директорів було перенесено, для того щоб оцінити вплив різних останніх подій на програму співпраці. У цьому немає нічого незвичайного. Ми очікуємо, що нова дата засідання буде призначена найближчим часом", - сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер .

Представник Фонду при цьому не уточнив, про які події йде мова.

"У мене немає ніяких даних, щоб додати більше того, що я сказав. У мене немає деталей", - відповів Райс на питання щодо наявності взаємозв'язку між відстрочкою дати засідання і торгівельною блокадою окремих районів Донецької та Луганської областей.

Як повідомлялося, питання третього перегляду програми розширеного фінансування EFF для України зник з порядку денного ради директорів Міжнародного валютного фонду на 20 березня. Будь-яка інформація про причини таких змін на сайті Фонду відсутня. Порядок денний розписано до 31 березня і питання України в ній немає.

За даними Мінфіну, перенесення термінів проведення засідання викликано виключно потребою в уточненні розрахунків економічних наслідків заходів, застосованих Україною у відповідь на блокаду і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях.

У свою чергу, Національний банк України (НБУ) повідомив, що Україна знаходиться в програмі співпраці з МВФ. Національний банк, в свою чергу, також оновив макроекономічні прогнози з урахуванням ефекту торгівельної блокади окремих районів Донецької та Луганської областей.

Раніше повідомлялося, що указом президента України Петра Порошенка від 16 березня введено в дію рішення РНБО від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Рішення не стосується гуманітарних вантажів і перетину лінії розмежування людьми.

МВФ 4 березня повідомив про досягнення угоди з владою України щодо меморандуму про економічну і фінансову політику. Це відкриває шлях для завершення третього перегляду програми розширеного фінансування EFF, за підсумками якого Україні може бути надано четвертий транш фінансування, об'ємом SDR734,05 млн (близько $1 млрд).

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!