Один з найбільших боржників "Укрнафти" розпочав процедуру банкрутства

Четвер, 2 березня 2017, 11:25

Господарський суд Харківської області порушив справу про банкрутство одного з найбільших боржників ПАТ "Укрнафта"- ТОВ "Галнафта".

Відповідна інформація оприлюднена в Єдиному держреєстрі юридичних осіб.

"Укрнафта" в судовому порядку намагається стягнути з "Галнафти" 1,320 млрд гривень за договорами купівлі-продажу нафти від 18 червня 2015 року.

Як відомо, у серпні 2016 року "Укрнафта" подала до Господарського суду Харківської області 6 позовних заяв з проханням зобов'язати харківські фірми виплатити заборгованість в розмірі 7,59 млрд грн

Зокрема, "Укрнафта" подала в суд два позови з проханням стягнути з ТОВ "Торговий дім "Прикарпатянафтотрейд" 1,32 млрд грн і 487,76 млн грн (сумарно 1 811,419 млн гривень).

Компанія просила суд стягнути з ТОВ "Котлас" 2,7 млрд грн, з ТОВ "Галнафта" - 1,32 млрд грн, з ТОВ "Техтрейд Груп" - 1,1 млрд грн, з ТОВ "Гарант-УТН" - 648, 66 млн грн.

Дана заборгованість цих п'яти компаній сформувалася за відвантажену, але не повністю оплачену сиру нафту, яка була реалізована на аукціонах "Укрнафти" в березні-серпні 2015 року.

По частині з цих позовів (виходячи з інформації, опублікованої станом на 1 серпня) третьою особою до справи залучена Українська міжбанківська валютна біржа, на майданчику якої проходять аукціони компанії з продажу сирої нафти.

У лютому 2016 Державна Фіскальна служба почала досудове розслідування за підозрою в штучному формуванні дебіторської заборгованості "Укрнафти".

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, власниками зазначених в судових рішеннях компаній є офшори, які пов'язані з групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Зокрема, вони фігурували в справі про виведення 1,8 млрд дол з "Приватбанку" за фіктивними контрактами в 2014 році.

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку (Дніпро), - близько 42% акцій.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!