Рада відмовилася відновити повноваження Податкової міліції

Четвер, 23 лютого 2017, 11:36

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект, який передбачає зняття оподаткування зі спадкоємців-онуків, але при цьому депутати не підтримали норму про відновлення Податкової міліції.

За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів.

Під час обговорення законопроекту міністр фінансів Олександр Данилюк закликав не голосувати за відновлення Податкової міліції.

"Податкова міліція - це репресивний орган, який тиснув на бізнес при цьому не зменшуючи рівень фінансової злочинності. Це спадщина, яка має залишитися в минулому", - сказав міністр.

"Відновлення повноважень податкової міліції призведе до затягування процесу створення нової Служби фінансових розслідувань, а це передбачено указами президента, коаліційною угодою, яку ви підписали, а також нашими міжнародними зобов’язаннями", - додав він.

"Я не розумію, навіщо ви йдете на порушення регламенту. Для чого таких поспіх, в чиїх інтересах ви дієте?", - заявив Данилюк.

Під час обговорення законопроекту група депутатів заблокувала трибуну з метою не допустити відновлення Податкової міліції.

Голова податкового комітету Ніна Южаніна заявила, що ті норми, які внесені, лише виправляють технічну помилку.

"Ніяких забаганок, ніякої шкоди для держави, для суспільства, для бізнесу вони не несуть. Це технічні поправки", - сказала депутат.

"Я вас прошу підтримати у другому читанні та в цілому це рішення комітету. Ми не можемо просто ліквідувати податковий орган. Повинна бути спеціальна процедура, що передбачає передачу всіх справ від одного органу до іншого", - сказала Южаніна.

У підсумку депутати не підтримали поправку, яка передбачає відновлення роботи Податкової міліції. За відповідне рішення проголосували лише 194 депутати.

Законом спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які мають право на спадкування за законом.

Законом, зокрема, встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, що успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Нагадаємо, у середу Данилюк на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики презентував законопроект щодо створення служби фінансових розслідувань.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua