Суд відхилив скаргу "Газпрому" на штраф за монополізм

Середа, 22 лютого 2017, 12:28

Київський апеляційний госпсуд залишив у силі рішення суду від 5 грудня 2016 року, яким той зобов'язав "Газпром" виплатити штраф і пеню, накладені АМКУ, в загальному розмірі 172 млрд гривень (близько 6,4 млрд доларів) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Відповідне рішення зачитала головуючий суддя Кароліна Тарасенко, пишуть Українські Новини.

"Газпром" має право оскаржити цю постанову в Вищому господарському суді України.

В ході розгляду апеляції колегія суддів відмовила "Газпрому" в призначенні судово-економічної експертизи.

Як повідомлялося, 22 січня АМКУ оштрафував "Газпром" на суму 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу.

Повідомлення "Газпрому" про сплату штрафу було спрямовано 4 березня 2016 року, відповідно "Газпром" мав сплатити штраф до 4 травня 2016 року.

12 квітня 2016 року "Газпром" подав позов у Господарський суд Києва із проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не було прийнято судом до розгляду.

"Газпром" намагався оскаржити ухвалу Госпсуду Києва про повернення його позову без розгляду, але суди вищих інстанцій підтвердили законність цього рішення.

АМКУ подав позов у Господарський суд Києва про примусове стягнення штрафу й пені 5 жовтня 2016 року.

5 грудня суд задовольнив позов АМКУ й стягнув з "Газпрому" 172 млрд гривень штрафу й пені.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня висловило стурбованість рішенням Господарського суду Києва про стягнення з "Газпрому" штрафу й заявило, що це тягне ризики для надійності й стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

Міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що вилучення транзитного газу в рамках можливого виконання цього рішення Господарського суду Києва неможливо.

Також Насалик підтвердив, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман гарантував Єврокомісії, що транзитний газ не буде заарештовано за рішенням українського суду.

АМКУ розглядає можливість стягнення з Газпрому штрафу також і в іноземних юрисдикціях.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua