Кубів: Прямі втрати України від ембарго Росії становлять близько 400 мільйонів

Понеділок, 20 лютого 2017, 10:44

Прямі втрати України від введеного Росією у 2016 році продуктового, торгового і транзитного ембарго щодо українського експорту, становлять близько 0,4 млрд дол.

Про це сказав в інтерв'ю УНІАН перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

"Росія не тільки призупинила договір про зону вільної торгівлі, який діяв з 2011 року, а й ввела продовольче ембарго на деяку продукцію з України, заборонила транзит української продукції до Республіки Казахстан і Киргизької Республіки. Прямі втрати експорту товарів до Казахстану і Киргизстану оцінюються в обсязі понад 0,4 млрд дол.", - сказав Кубів.

За його словами, найбільші втрати - у сфері експорту електричних машин, ядерних реакторів, котлів, продуктів неорганічної хімії, чорних металів.

"І це, повторюся, тільки прямі втрати. Загалом оцінюємо збиток приблизно в 1 млрд доларів", - сказав Кубів.

При цьому перший віце-прем'єр зазначив, що Україна докладає зусиль щодо відновлення порушених торговельних зв'язків.

"Ми працюємо у двох напрямках. З одного боку - подали позов до СОТ проти РФ про обмеження транзиту. У цій справі є чіткі юридичні аргументи, неспростовні докази і підтримка ключових зарубіжних партнерів, серед яких ЄС та США", - сказав Кубів.

З іншого боку, за його словами Україна не втрачає робочого контакту з Казахстаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Таджикистаном, Киргизстаном.

"Аж до 2020 року маємо виконати орієнтовний графік проведення спільних міжурядових комісій з питань співробітництва, активно беремо участь у міжнародних форумах і виставках, щоб продовжувати економічний і політичний діалог з цими країнами. З найближчих заходів - Міжнародна спеціалізована виставка "Експо-2017" в Астані",- зазначив голова МЕРТ.

Як повідомлялося, взаємні торговельні обмеження між Україною і Росією були введені у січні 2016 року через те, що між Україною і ЄС набрав чинності режим вільної торгівлі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua