Росія не може зупинити реверс газу з ЄС в Україну - Новак

Четвер, 16 лютого 2017, 18:02

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що юридичних підстав зупинити реверс російського газу з Європи в Україну немає.

Про це він сказав в інтерв'ю агентству vestifinance.

"Всім зрозуміло, що мова йде про штучний реверс. Газ приходить в Україну не з Австрії та Словаччини, а з газорозподільної станції "Вельке-Капушани" на словацько-українському кордоні, через яку йде транзит російського газу в Європу. Це наш російський газ, тільки куплений Україною через європейських посередників", - сказав міністр.

"Мало того, якщо проаналізувати баланс поставок російського газу в Європу, то можна побачити, що його експорт до Словаччини та інших європейських країн в минулому році зріс приблизно настільки ж, наскільки скоротилися поставки газу в Україну", - заявив Новак.

"Тобто баланс російських експортних поставок зберігається. Вплинути юридично на цей процес ми не можемо, оскільки можливість використання газопроводів в реверсному режимі передбачена європейським законодавством", - підсумував він.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генеральна прокуратура проведе перевірку операцій імпорту газу з Європи до України компанією "Нафтогаз України".

Нагадаємо, "Нафтогаз" в 2016 році імпортував природний газ на суму 1,6 млрд доларів.

powered by lun.ua