З банку "Хрещатик" вивели активів на 3 мільярди гривень – Фонд гарантування

П'ятниця, 10 лютого 2017, 11:32

84% кредитного портфеля юридичних осіб банку "Хрещатик" на суму 3,38 млрд грн - інсайдерські кредити, 85% цінних паперів - сміттєві.

Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів.

Як зазначається, попри те, що "на папері" вартість активів банку, включених до ліквідаційної маси, становила 8,13 млрд грн, незалежні ліцензовані оцінщики оцінили їх у 2,65 млрд грн.

 

"Сьогодні Фондом подано 66 заяв про вчинення кримінальних правопорушень, направлено 220 позовних заяв та відкрито 270 виконавчих проваджень у тому числі з метою повернення виведених ТОП-менеджментом банку активів", - йдеться у повідомленні

52% у структурі активів ПАТ "КБ "Хрещатик", на суму 4 305,48 млн грн, – це кредити. Із них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб.

Попри те, що "на папері" вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4 005,68 млн грн, їх незалежна оцінка майже уп’ятеро менша – 834,36 млн грн, йдеться у повідомленні.

 

Також, як зазначили у Фонді, з моменту визнання банку неплатоспроможним позичальники не обслуговують свої договори, попри те, що ведуть активну господарську діяльність.  

 

Крім того, майже половина кредитного портфелю корпоративних клієнтів банку є фактично незабезпеченими:

- кредити на 1,068 млрд грн були видані під заставу "сміттєвих цінних паперів";

- і ще на 0,57 млрд грн – під заставу майнових прав  за контрактами чи ж договорами поруки, або ж взагалі від початку були беззаставними. 

"За виявленими фактами маніпуляцій із активами Уповноваженою особою Фонду спрямовано заяви до правоохоронних органів. За кількома епізодами – тривають судові процеси",- наголосили у Фонді.

Нагадаємо, 5 квітня НБУ визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.

Як відомо, 24,9379% акцій банку належить Київській міській державній адміністрації.

Опосередкованими власниками банку є Андрій Іванов з часткою 37,44% і Микола Солдатенко з часткою 24,2% акцій.

Читайте також: Справа "Хрещатика": банк може втратити ще півмільярда

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!