Щорічні збитки України від куріння становлять 3 мільярди доларів

П'ятниця, 20 січня 2017, 09:00

Україна щорічно втрачає більше 3 млрд доларів через куріння населення.

Про це йдеться в дослідженні "Економічні аспекти оподаткування тютюнових виробів в Україні" Міжнародного об’єднання із боротьби з туберкульозом та хворобами легень.

Крім того, науковці стверджують, що справжні економічні втрати держави внаслідок куріння її населення є ще більшими, якщо врахувати видатки держави на лікування захворювань, спричинених курінням.

Сума втрат майже втричі перевищує доходи держбюджету від тютюнових акцизів, які за 2016 оцінюють на рівні 1,1 млрд дол. 

"Куріння не лише створює смертельні загрози для життя людини, але й шкодить економіці. Тому українська влада має бути зацікавлена в тому, щоб поширеність куріння в Україні зменшувалась. Для цього потрібно зробити сигарети менш доступними та привабливими. Зокрема важливо прийняти законопроект №2820, який передбачає заборону сигарет із ароматизаторами, запроваджує великі графічні попередження про шкоду куріння на пачках сигарет та врегульовує вміст тютюнових виробів", - наголошує  керівник Українського центру контролю над тютюном ГО "Життя" Андрій Скіпальський.

Згідно з глобальною доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров'я та Національного інституту онкології США "Економічні аспекти тютюну та контролю над тютюном", опублікованою на початку січня 2017 р., щороку світова економіка втрачає понад трильйон доларів через збільшення затрат на медичну допомогу курцям та втрату працездатності.

Більше того, хвороби, спричинені курінням забирають із життя 6 млн осіб щороку у світі.

Експерти зазначають, що заходи, спрямовані на боротьбу проти тютюну, включаючи збільшення податків і цін на тютюнові вироби, можуть слугувати джерелом значних надходжень.

Ці кошти можна буде використати на охорону здоров’я та соціальний розвиток.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"