СБУ заявляє про змову митниці з компаніями Курченка

Середа, 18 січня 2017, 16:05

Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури України розпочато досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем співробітників енергетичної митниці ДФС України.

Про це ЕП повідомив співрозмовник в СБУ.

За його даними, вони підозрюються в змові з групою компаній, для яких протягом 2015-2016 рр. штучно занижували ставки акцизного збору шляхом маніпуляцій з кодами товарів.

В матеріалах справи фігурують ПП "НП-Трейдинг" і ТОВ "Нафтопродукт Трейдинг". Протягом останніх двох років вони виступали в ролі імпортерів нафтопродуктів російського і білоруського виробництва.

За даними ЕП, для них енергомитниця фактично проводила підміну кодів УКТ ЗЕД на імпортовану продукцію, що дозволяло застосовувати мінімальні ставки акцизного збору і митних платежів.

Таким чином, наприклад, під виглядом дистилятів і газойлів з вмістом сірки не більше 0,001% ввозилися дистиляти та газойлі з вмістом сірки більше 0,1%. Різниця ставки акцизу між першими і другими - 30,5 євро/т, що фактично було чистим прибутком організаторів схеми.

Безпосереднім декларуванням товарів від імені "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" займалося ТОВ "Системс Логістик Менеджмент" (Київська обл).

Поставки товарів на адресу цих компаній здійснювалися за так званими "непрямими" контрактами - через ряд компаній-посередників.

За інформацією ЕП, головним управлінням "К" СБУ також розслідується справа за фактом фінансування тероризму, в якій "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" фігурують в якості компаній, через які здійснюється матеріальне забезпечення "ДНР" та "ЛНР".

За даними СБУ, "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" асоційовані з групою компаній "СЄПЕК" Сергія Курченка.

Раніше повідомлялося, що Курченко почав займатися торгівлею вугілля з окупованих територій Луганської області.

Детальніше читайте у статті "З нафти у вугілля. Курченко повертається".

Дмитро Рясний

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!