Новак: Україна готова купити від 1,5 до 4 мільярди кубометрів газу

П'ятниця, 9 грудня 2016, 20:23

Україна заявила про готовність купити від 1,5 до 4 млрд куб. м газу в зимовий період, РФ готова поставити в рамках чинного контракту.

Про це повідомив журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак за підсумками газових переговорів РФ, України і ЄС в Брюсселі, пише "Інтерфакс-Україна".

"Україна висловила готовність купити від 1,5 до 4 млрд куб. м газу в зимовий період, щоб забезпечити надійне постачання як українських споживачів, так і для забезпечення транзиту європейським споживачам. У свою чергу, РФ і "Газпром" підтвердили готовність поставок російського газу Україні в рамках чинного контракту, який діє до 2020 року, включно до 2019 року", - сказав він.

За словами Новака, "Нафтогаз" і "Газпром" продовжать відповідні консультації щодо постачання газу.

"І ми підтверджуємо, що російська сторона готова забезпечити надійні поставки газу як Україні, так і європейським споживачам в рамках тих двох контрактів, які продовжують діяти з 2009 року по 2019 рік", - підкреслив Новак.

Як відомо, ціна газу за контрактом між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" на сьогодні становить 178-183 дол. за 1 тис. куб. м, а з першого кварталу 2017 року на рівні 200-210 дол. за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, голова НАК "НАфтогаз" Андрій Коболєв заявив, що домовленостей про укладення додаткової угоди до контракту між "Нафтогазом України" і "Газпромом" на тристоронніх переговорах за участю Єврокомісії досягти не вдалося.

Раніше, російські ЗМІ повідомляли, що Москва планує вимагати відповідних поступок, наприклад відмову Києва від антимонопольного штрафу в розмірі 6,4 млрд дол., накладеного на "Газпром".

Як відомо, у Стокгольмі закінчилися слухання за позовом  НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому" щодо контракту на закупівлю газу.

"Нафтогаз" очікує, що Стокгольмський арбітраж винесе рішення в спорі з "Газпромом" за контрактом купівлі/продажу газу до кінця 1-го кварталу 2017 року, а за контрактом про умови транзиту газу через Україну - до кінця 1-го півріччя 2017 року.

"Нафтогаз" у рамках розгляду Стокгольмським арбітражем 2 позовів - за контрактом купівлі/продажу газу й контракту про умови його транзиту - заявив вимоги по компенсації компанією "Газпром" сумарно більш ніж 26,6 млрд доларів, у той час як сумарні вимоги російської компанії становлять 38,7 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!