Порошенко підписав базові "дорожні" закони

Четвер, 8 грудня 2016, 19:37

Президент Петро Порошенко підписав три базові закони, які дозволять пришвидшити будівництво нових автомобільних доріг в Україні.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби АП.

Як зазначається, закони були підписані під час зустрічі з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та головою "Укравтодору" Славомиром Новаком.

 

Глава держави підписав закон "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" який удосконалює механізм фінансування будівництва доріг, закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автодорогами загального користування" і закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення дорожньої галузі".

Це є галузь, яка створює робочі місця, забезпечує розвиток економіки регіонів", - наголосив Порошенко.

За словами президента, "надзвичайно важливим є прозорість дорожнього будівництва, з максимальною ефективністю використання кожної копійки коштів платників податків, з максимальним залученням українських виробників і максимальною якістю".

Він висловив впевненість, що ці закони будуть цьому сприяти.

Крім того, президент відзначив, що буде продовжено експеримент щодо направлення 50% зібраних зверх плану митних надходжень на дорожнє будівництво.

Глава держави наголосив, що така система показала свою ефективність в західних областях.

В той же час, за словами Порошенка, в Одеській області цей експеримент працював набагато гірше, однак висловив сподівання, що зараз ситуація буде покращуватися.

Президент також наголосив, що необхідно докласти всіх зусиль, щоб ліквідувати "той провал, який був на будівництві дороги "Одеса-Рені", і проект має бути завершений в повному обсязі".

В свою чергу, Міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що підписані закони сприятимуть реформуванню галузі.

Президент висловив сподівання, що вже з перших тижнів і місяців роботи буде продемонстроване ефективне управління цієї галузі.

"Це те, чого чекають люди. Коли є дорога, то є розвиток регіону. Коли є дорога, то зберігається час і транспортні засоби, значно покращуються перспективи та інвестиційна привабливість регіону", - зазначив глава держави.

Він нагадав, що багато років в Україні фактично не будували дороги.

"Це було джерело для  розкрадання коштів платників податків та хабарництва. Дуже радий, що на сьогоднішній день собівартість та якість доріг, в тому числі капітального ремонту та будівництва доріг, значно поліпшилось", - додав  Порошенко. 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!