Депутати хочуть звільнити електромобілі від податків на імпорт

Середа, 7 грудня 2016, 20:54

У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо масштабного розвитку ринку електромобілів в Україні", яким пропонується звільнити електромобілі від сплати  податків на імпорт.

Авторами законопроекту №5494 виступила група депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, законопроект передбачає:

- тимчасове до 2021 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та комплектуючих до них;

- звільнення від оподаткування акцизним податком транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та комплектуючих до них;

- тимчасове до 2021 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними двигунами, та надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі, якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном.

Як пояснюють автори документу, в результаті прийняття законопроекту вартість транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, наблизитися до вартості звичайних автомобілів.

"Водночас, враховуючи середньостатистичний річний пробіг автомобіля (30 тис. км), середнє споживання палива (10 літрів на 100 км) і його вартість (23 грн за 1 літр бензину), то кожний власник сплатить близько 60-70 тис. грн на рік за іноземне пальне. Це ті кошти, які переважно будуть виведені з економіки України", - йдеться у записці.

Щодо електромобілів, то вартість заправок таких авто складатиме близько 3-4 тис.грн на рік (з урахування середнього споживання 10 кіловат електроенергії на 100 кілометрів та вартості 1 кВт енергії – 1,29 грн).

"Прийняття даного законопроекту сприятиме зниженню енергетичної залежності від іноземних держав, зниженню рівня екологічного забруднення повітря, впровадженню сучасних безпечних та ефективних технологій в системі автомобільного транспорту", - зазначено у документі.

Як відомо, за даними Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ, в Україні станом на листопад 2016 року зареєстровано 1,63 тисяч електромобілів.

Раніше "Економічна правда" вже писала про те, чому Україна опинилася серед аутсайдерів світової галузі електрокарів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"