НБУ визнав ще один банк неплатоспроможним

Середа, 7 грудня 2016, 10:03

6 грудня правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ "Банк Траст" до категорії неплатоспроможних.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

У НБУ повідомили, що погіршення фінансового стану "Банку Траст" мало системний характер та спричинено низкою чинників.

Зокрема, значний обсяг кредитів банку надавався на територіях, на яких зараз здійснюється АТО.

"Через відсутність обслуговування таких кредитів, фінансовий стан банку значно погіршився. Капітал банку набув від’ємного значення (на 1 грудня - "-" 135 млн гривень.). Це, у свою чергу, спричинило порушення економічних нормативів", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, розроблена ПАТ "Банк Траст" програма капіталізації не містила підтвердження можливості реалізації запланованих заходів щодо поліпшення фінансового стану банку у встановлені строки.

"Акціонер банку вів переговори з рядом інвесторів, щодо можливості продажу банку. Проте, офіційний пакет документів на погодження набуття істотної участі в ПАТ "Банк Траст" до Національного банку не надходив", - повідомляє прес-служба.

"З 2 липня 2016 року ПАТ "Банк Траст" мав обмеження на залучення вкладів фізичних осіб. Водночас, наприкінці листопада, незважаючи на заборону від НБУ, банк поновив залучення вкладів населення за завищеними відсотковими ставками", - йдеться у повідомленні.

 За даними НБУ, 96% вкладників ПАТ "Банк Траст" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тисяч гривень. Загальна гарантована сума відшкодування сягає 552 млн гривень.

Власниками істотної участі в банку є український бізнесмен Володимир Авраменко (78,9%) та громадянин РФ Сергій Бєляєв (16,1%).

Водночас, до середини 2015 року акціонерами банку були громадяни РФ Ілля Юров, Микола Фетісов та Сергій Бєляєв.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!