Бюджетний комітет схвалив дотації для аграріїв  

Вівторок, 6 грудня 2016, 20:39

Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив направлення 1% від вартості валової продукції сільського господарства на підтримку аграрного сектору.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

"Бюджетний комітет підтримав нашу пропозицію про щорічне фінансування галузі в розмірі 1% від вартості валової продукції сільського господарства. Вперше ця норма встановлюється на 5 років. І цього року вона становить 5,5 млрд гривень. Дякую бюджетному комітету за підтримку", —  про це сказав міністр агарної політики та продовольства Тарас Кутовий.

"Принцип послідовності вперше закладений у бюджетному процесі. Для галузі це означає, що хоч би хто був наступним міністром, в законі України, в Бюджетному кодексі буде записано, що 1% треба віддати і передбачити в бюджеті на АПК. З нетерпінням чекаю позитивного рішення парламенту", —  заявив міністр.

Відповідне рішення підтримали 13 з 24 депутатів.

З 4 млрд грн прямих дотацій 2 млрд грн буде направлено на птахівництво. Одним з найбільших гравців на ринку м'яса птиці є "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша Ряба". Компанія належить Юрію Косюку, який працював першим заступником Адміністрації президента з липня до вересня 2014 року.

Під час обговорення відповідного питання в комітеті народний депутат Олег Кришин пропонував надавати дотаційну допомогу лише тим підприємствам, виручка яких не перевищує 250 млн гривень. Проте відповідна правка була відхилена.

Як відомо, проект закону "Про державний бюджет України на 2017 рік" прийнято Верховною Радою в першому читанні 20 жовтня 2016 року.

Після доопрацювання Кабінетом міністрів 15 листопада 2016 року проект був направлений до ВРУ.

6 грудня бюджетний комітет ВРУ розглянув зазначений законопроект.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"