Кутовий: Канадійці, американці та кувейтці зацікавилися українськими спиртзаводами

Вівторок, 27 грудня 2016, 19:11

Компанії з Америка, Канади та Кувейту зацікавленні в придбанні українських спиртзаводів.

Про це в інтерв'ю "ЕП" заявив міністр аграрної політики Тарас Кутовий.

"Той закон, який ми запропонували, буде працювати. У мене вчора була зустріч — канадійці хочуть заходити в цей процес, кувейтці теж хочуть", - розповів міністр.

Також Кутовий зазначив, що американців цікавлять заводи по виготовленню біоетанолу.

"З американцями говорили щодо біоетанолу. Вони кажуть: "Нам харчовий спирт взагалі не потрібен. Нам потрібні класні, якісні площадки під біоетанольну історію. У вас багато кукурудзи, ми будемо будувати заводи. Ми розуміємо, як це робити і куди це продавати". На це є попит", - каже міністр.

Кутовий запевнив, що напряму не дискутує з українськими горілчаними виробниками

"Навмисно не веду, щоб не бути заангажованим. У нас є цілий офіс підтримки реформ, є менеджери, які займаються цим процесом. Аналітики кажуть, що є 22-24 заводи, якими цікавляться виробники горілки. "Так. За ці заводи ми будемо боротися", — кажуть вони. Супер! Нехай куплять", - зазначив міністр.

Крім того, Кутовий нагадав, що на комітеті був презентований законопроект щодо продажу "Укрспирту".

Нагадаємо, законопроектом передбачається поділ заводів "Укрспирту" на дві групи: спиртову та лікеро-горілчану продукцію.

В першу групу увійдуть активи, за потужності яких учасники приватизації запропонували максимальну ціну, сумарна річна потужність яких не перевищує 19 млн дал. Передбачається, що Фонд держмайна складе перелік заводів, ціна приватизації яких буде найвищою в порівнянні з іншими активами.

До другої групи увійдуть всі інші заводи.

Раніше глава Фонду державного майна Ігор Білоус заявив, що приватизація ДП "Укрспирт" може відбутися до кінця 2016 року.

Чистий прибуток "Укрспирту" за 2015 рік становив 16 млн грн проти чистого збитку в понад 500 млн грн за 2014 рік.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"