Суд відмовився залучати АМКУ у справі "Роттердам+"

Вівторок, 27 грудня 2016, 16:44

Суд переніс розгляд справи про скасування постанови Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, якою була введена так звана формула "Роттердам +" на 29 грудня.

Про це ЕП повідомив позивач Андрій Герус.

За словами Геруса, суддя відхилив клопотання НКРЕКУ залучити до судового процесу в якості третьої сторони Антимонопольний комітет України.

Крім того, як повідомляє експерт, суддя відмовився задовольнити клопотання захисту про відвід судді у зв'язку з тим, що він отримав справу не внаслідок автоматичного розподілу справ.

"Наступне засідання призначив на 29 грудня. Раніше не міг призначити навіть перше підготовче засідання протягом 4-х місяців. А тут 3 засідання протягом тижня. Дуже поспішає. Мабуть, буде рішення 29 грудня", - зазначив експерт.

Як відомо, розгляд справи щодо скасування постанови Національної комісії вже переносився з 23 на 27 грудня.

Раніше Герус подав позов у Київський окружний адміністративний суд щодо скасування постанови НКРЕ від 3 березня 2016 року.

Стосовно методології "Роттердам+", Герус зазначав, що вона дає вигідну формулу для ціни вугілля, у той час інші види палива (газ, мазут) не привязані цією методологією до якихось європейських бірж.

"Запаси вугілля на кінець серпня на 40%-45% нижче, аніж рік тому, коли ніякого "Роттердаму+" не було. Тобто "Роттердам+" введений виключно для додаткової вигоди ("додаткових чайових") деяким виробникам е/е", - констатує Герус.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

Читатйте також: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!