НБУ відстрочить докапіталізацію невеликих банків

Понеділок, 26 грудня 2016, 11:50

Національний банк України надасть невеликим банкам відстрочку для необхідної докапіталізації.

Про це заявив в інтерв'ю FinClub директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

"Менш ніж чотири десятки банків, які не проходили стрес-тестування, будуть діагностуватися за постановою № 351 про кредитні ризики. І якщо їх капітал стане негативним, НБУ надасть їм відстрочку для необхідної докапіталізації", - сказав він.

"Ми надамо банкам, які не проходили стрес-тест, перехідний період в тих випадках, коли нові правила виводять їх регулятивний капітал в мінус. У всіх банків буде близько трьох років, щоб провести капіталізацію, хоча графіки можуть бути різними", - заявив Ваврищук.

У 2015-2016 роках стрес-тест пройшли перші 60 банків. Решта 37 банків будуть діагностуватися вже за постановою № 351 про кредитні ризики, яке набере чинності 1 січня 2017 року.

"Щодо цих невеликих банків ми бачимо серйозний приріст кредитного ризику. Якби ми встигли провести стрес-тест останніх 40 банків, то за ними був би серйозний дорезерв. Але ці банки відразу переходять на постанову № 351. Об'єктивно вони в меншій мірі до неї готові, ніж перші 60 банків", - пояснив Ваврищук.

Представник НБУ стверджує, що всі банки отримають перехідний період, щоб завести капітал.

"Ситуація така ж, як і по першій, другій і третій двадцятці банків. Нічого нового. Те ж саме можна було сказати і про першу двадцятку банків: якщо ми провели діагностику і виявили, що капітал негативний, це зведення рахунків НБУ з банками або реальна картина? Напевно, реальна картина", - резюмує він.

Раніше НБУ опублікував Звіт про фінансову стабільність, в якому говорилося, що банки групи II (банки з національним капіталом і часткою активів менше 0,5% банківської системи) сформували резерви за МСФЗ з урахуванням непокритого кредитного ризику за діючими правилами на 7 млрд гривень, тоді як їх кредитний ризик за стрес-тестом був оцінений в 15 млрд гривень, а кредитний ризик за постановою № 351 - в 13 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!