Сигарети подорожчають на 5 гривень після підвищення акцизів

Субота, 24 грудня 2016, 17:55

Пачка сигарет в Україні виросте в ціні на 4-5 грн після планованого підвищення акцизів на 40% в 2017 році, відзначають представники тютюнових компаній.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"В середньому ціна пачки сигарет повинна вирости на 4,5-5 грн - до 23 грн", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор відділу корпоративних питань і комунікацій компанії "JTI Україна" Олександр Когут.

За його словами, представники галузі вже кілька років наполягають на необхідності прийняття довгострокового плану підвищення акцизних ставок - на 3-5 років.

"Такий підхід відповідає зобов'язанням щодо підвищення мінімальної ставки акцизу до європейських показників - 90 EUR/1000 шт. (Зараз в Україні цей показник становить 16 EUR)", - відзначає представник "JTI Україна".

За підрахунками тютюнової індустрії, Україні знадобиться мінімум 10 років на гармонізацію акцизних ставок з ЄС в разі щорічного підвищення ставки мінімального акцизу на 20%.

Директор з корпоративних зв'язків Philip Morris Ukraine Наталія Бондаренко вважає, що значне підвищення специфічного компонента акцизного податку, а також мінімального акцизного зобов'язання на 40% може призвести до зменшення бази оподаткування, а зниження обсягів ринку через різке підвищення акцизів ускладнить виконання фіскальними органами плану надходжень Мінфіну.

На думку начальника відділу по роботі з державними органами British American Tobacco Ukraine Юрія Рилача, ринок тютюнових виробів зараз гостро потребує впровадження так званого "подвійного акцизного мінімуму" на сигарети.

"Суть механізму полягає в тому, щоб подвійне мінімальне акцизне податкове зобов'язання, передбачене Податковим кодексом України, служило б базисом для формування максимальної роздрібної ціни на сигарети", - сказав він в коментарі агентству.

Рилач пояснив, що не порушуючи свободи ціноутворення (у виробників залишається право встановлювати максимальну роздрібну ціну на продукцію на будь-якому рівні), такий механізм дозволить всім виробникам і імпортерам забезпечити оперативне відображення нових акцизних ставок у вартості продукції, і в цілому дозволить усунути перекоси і турбулентність на ринку, що мали місце в 2015-2016 рр.

Як повідомлялося, Верховна Рада проголосувала за підвищення в 2017 році специфічної ставки акциз на сигарети на 40% - до 445,56 грн за 1 тис. штук без підвищення адвалорної ставки (12%).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"