Коломойський: Приватбанк став жертвою свавілля НБУ

П'ятниця, 23 грудня 2016, 01:05

Колишній співвласник Приватбанку Ігор Коломойський подякував за мужність прем'єр-міністру та звинуватив Національний банк у проблемах, які виникли у банка.

Про це йдеться у коментарі бізнесмена, наданому ТСН.

Олігарх виділив три тези. По-перше, він подякував голові уряду.

"Я хочу подякувати Кабінету Міністрів і особисто Володимиру Гройсману. Як ви знаєте, внаслідок останньої хвилі клієнтської паніки, спровокованої насамперед діями НБУ, ми були змушені звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією про передачу "ПриватБанку" державі", — заявив Коломойський .

"Я вважаю, що прем'єр-міністр і його команда виявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення. Якщо б вони не зважилися на цей крок, це поставило б під загрозу всю фінансову систему України", — додав він.

По-друге, Коломойський заявив, що банк став жертвою діяльності НБУ.

"Приватбанк" став жертвою свавілля НБУ. У банку був збалансований забезпечений кредитний портфель, що підтверджується міжнародним аудитом. Однак НБУ, постійно змінюючи свої власні нормативи, вигадував все нові і нові способи штучного зниження капіталізації банку", — наголосив Коломойський.

"Потім вони почали розповідати про міфічну діру в 150 млрд грн, 97% пов'язаних кредитів, про те, що всі гроші викрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики. Нормальні центробанки допомагають банкам у важкий час, такий як економічні кризи, окупація або війна. Наш же регулятор використав усі можливі прийоми, щоб дотиснути Приватбанк. І, на жаль, у нього це вийшло", — зазначив він.

По-третє  олігарх відзначив, що все добре закінчилося для клієнтів банку. 

"Найважливіше, що унаслідок прийнятого рішення не постраждали клієнти банку. Якби важко і прикро не було, протягом всіх переговорів ми пам'ятали, що найголовніше — це клієнти Приватбанку. Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити банк. Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів", — заявив він.

"Щоб завершити на мажорній ноті, я висловлю надію, що новий акціонер в особі держави і нове правління, очолюване паном Шлапаком, буде високо нести прапор Приватбанку, знайде спільну мову з усіма клієнтами банку, збереже та примножить його високі стандарти", — підсумував Коломойський.

Нагадаємо, ввечері 18 грудня Кабінет міністрів та Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію Приватбанку.

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що перед уведенням в Приватбанк тимчасової адміністрації з нього вивели 2,6 млрд грн.

Читайте також: Як рятували Приватбанк, і що відбувалося за лаштунками.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"