"Укрзалізниці" дозволили не повертати борги залізниць із зони АТО

Вівторок, 20 грудня 2016, 15:34

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає введення мораторію на стягнення боргів з ПАТ "Укрзалізниця" за зобов'язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розташовано на території антитерористичної операції.

За відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів.

Законом передбачається тимчасово встановити мораторій на звернення стягнення на активи ПАТ "Укрзалізниця" за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території проведення антитерористичної операції та не передане ПАТ "Укрзалізниця" у встановленому порядку як правонаступнику прав і обов’язків зазначених підприємств.

Крім того на період дії мораторію зупинено виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень за такими зобов’язаннями.

У пояснювальній записці до проекту закону вказується, що кредитори ДП "Донецька залізниця" звертаються до ПАТ "Укрзалізниця" як правонаступника ДП "Донецька залізниця" з вимогами погашення зобов’язань підприємства.

"При тому, що ДП "Донецька залізниця" як юридична особа не припинила свою діяльність та не виключена з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", - йдеться у документі.

Заступник міністра інфраструктури Дмитро Роменський підтримав цю ініціативу парламенту.

Переважна частина майна ДП "Донецька залізниця" знаходиться на непідконтрольній території, борги та активи не передано до новоутвореної юридичної особи (ПАТ УЗ), тому неправомірним є звернення стягнення за такими боргами", - заявив він.

Роменський зазначив, що неоднозначність судової практики в цьому питанні вирішується щойно прийнятим законодавчим актом.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!