В НБУ кажуть, що мають інструменти для управління курсом гривні

Вівторок, 20 грудня 2016, 15:06

Національний банк пристально слідкує за ситуацією на валютному ринку і  не допустить розгортання кризових явищ на валютному ринку.

Про це в коментарі заявив заступника голови Національного банку Олег Чурій.

"Ми маємо достатньо інструментів для згладжування надмірних коливань курсу гривні, спровокованих тимчасовими факторами", - зазначив він.

За його словами, протягом року НБУ поповнював міжнародні резерви, щоб наростити свої потужності для заспокоєння валютного ринку в періоди посиленої волатильності.

"Чиста купівля валюти Нацбанком під час валютних аукціонів та інтервенцій з початку року становила 1,7 млрд. дол. В результаті, сьогодні обсяг міжнародних резервів становить 15,4 млрд. дол. Цього достатньо і для продажу валюти під час інтервенцій, і для виконання зобов’язань Уряду та НБУ", - запевнив він.

Так, сьогодні, 20 грудня, у відповідь на появу дисбалансів на міжбанківському валютному ринку, які справляли девальваційний тиск на курс гривні, ми провели аукціон з продажу іноземної валюти.

Як відомо, Національний банк на 20 грудня знизив офіційний курс гривні на 6 копійок та встановив його на рівні 26,39 гривні за долар.

Нагадаємо, 19 грудня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 17:00 встановилися на рівні 26,3-26,4 гривні за долар.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!