Бондхолдери "Мрії" виграли суд щодо визнання боргу на 15 мільярдів

П'ятниця, 16 грудня 2016, 17:30

Тернопільський господарський суд задовольнив позов бондхолдерів агрохолдингу "Мрія", а також визнав боргові зобов'язання 68 компаній, які входять до його складу, і виступали поручителями Mriya Agro Holding PLC за цими облігаціями.

Про це повідомляє прес-служба "Мрії".

Як наголошується, 6 грудня суд задовольнив позов BNY Mellon Corporate Trustee Services Limited, трастової компанії, що діє в інтересах власників єврооблігацій, випущених Mriya Agro Holding PLC при попередньому менеджменті в 2011 і 2013 роках, і визнав боргові зобов'язання 68 компаній, які входять до складу "Мрії" і виступали поручителями Mriya Agro Holding PLC за цими облігаціями.

"Позов стосується поручительств 68 компаній "Мрії" за простроченими борговими зобов'язаннями Mriya Agro Holding PLC на суму 573 млн доларів (приблизно 15 млрд гривень), які складаються з непогашеної суми кредиту і відсотків з серпня 2014 року, коли компанія оголосила дефолт за євробондами, не зумівши здійснити черговий платіж", - йдеться у повідомленні.

"Це перший випадок, коли власники єврооблігацій звернулися з позовом про стягнення боргу саме в український суд, і це - прецедент, коли українська судово-правова система продемонструвала свою здатність захистити права іноземних інвесторів", - сказав генеральний директор Агрохолдингу "Мрія" Саймон Чернявський.

"Агрохолдинг "Мрія", зі свого боку, визнає вимоги бондхолдерів за боргом, успадкованим компанією від попередніх власників, і розраховує на компетентні й незаангажовані рішення судів і надалі, в рамках процесу реструктуризації боргу компанії", - додав він.

Нагадаємо, в серпні 2014 року "Мрія" не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт.

Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій і поруки, наданих "Мрією" компаніям, афільованим з сім'єю Гут (колишніх власників), на момент оголошення дефолту становила 1,3 млрд дол.

З лютого 2015 року контроль над активами "Мрії" перейшов до її кредиторів - переважно європейських і американських інвесторів, які прийняли рішення зберегти агрохолдинг. Тоді ж був призначений новий менеджмент агрохолдингу.

У вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день становить 1,1 млрд доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"