ЄБА: 67% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні

Четвер, 15 грудня 2016, 11:48

Індекс інвестиційної привабливості України в другій половині 2016 року становив 2,85 балів порівняно з 2,88 балами в першому півріччі і 2,57 - у другому півріччі минулого року.

Про це свідчать підсумки регулярного дослідження Європейської бізнес асоціації, проведеного на основі опитування керівників підприємств в листопаді-грудні.

"Настрої бізнесу істотно не змінилися - ні в позитивну, ні в негативну сторону. Індекс все ще залишається нижчим за медіанне значення в 3,0. Темпи реформ могли бути великими", - прокоментувала результати дослідження виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко на прес-конференції в Києві.

За її словами, основними проблемами залишаються корупція, судова влада, не дуже активна дебюрократизація.

За підсумками дослідження, 67% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні, тоді як в першій половині року їх було 78%, однак привабливим бізнес-клімат вважають лише 9% респондентів. Одночасно за півріччя на 5 процентних пунктів виросли скарги на корупцію.

Відсутність змін у інвесткліматі в другому півріччі порівняно з першим відзначили 46% респондентів, тоді як на деяке поліпшення вказали 14%, погіршення - 12%, а ще 9% заявили, що інвестклімат помітно погіршився.

"Ніяких зрушень в судовій і реформу правоохоронних органів, дуже повільні кроки в напрямку децентралізації та електронного декларування. Дефіцит політичної волі для подолання корупції. Особисті інтереси чиновників превалюють. Невдала приватизація. Суди, податкові та правоохоронні органи залишаються корумпованими", - йдеться в матеріалах дослідження .

Серед основних позитивних змін 29,2% учасників опитування відзначили стабілізацію фінансового сектора і регулювання.

На думку 34,9% директорів, бізнес-клімат покращиться протягом наступних 6 місяців, тоді як, на думку 42%, Україна не буде привабливою для нових інвесторів в 2017 році.

Серед пріоритетних кроків щодо виправлення ситуації учасники опитування назвали активну боротьбу з корупцією (25%), проведення податкової реформи, судової та реформи правоохоронних органів (23%), спрощення процедур для ведення бізнесу і ослаблення тиску на бізнес (14%). Новим пунктом від респондентів стала зміна лідерів країни, яку підтримують 15% учасників опитування.

За весь час визначення індексу (з 2008 року) він ніколи не перевищував рівня 4 балів: найбільше значення зафіксовано в кінці 2010 року - 3,4 бала.

Індекс розрахований на основі опитування топ-менеджерів компаній-членів ЄБА, в опитуванні взяли участь 89 керівників (півроку тому - 92).

ЄБА створена в 1999 році. Асоціація об'єднує понад 900 іноземних та українських компаній, що працюють в Україні, і є однією з найбільш впливових бізнес-асоціацій в країні.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"