Насалик: Рішення АМКУ не вплине на транзит російського газу

Середа, 14 грудня 2016, 15:51

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик запевняє, що рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) не матиме впливу на транзит російського газу.

Про це сказав міністр журналістам після засідання уряду в середу, пише "Інтерфакс-Україна".

"Антимонопольний комітет є незалежним органом і на нього ніхто не може впливати, з іншого боку, забирати транзитний газ технічно не можна, тому очевидно, що АМКУ буде приймати якісь інші рішення щодо виконання своїх рішень, тим більше це більше повноваження Виконавчої служби", - сказав Насалик.

За його словами, Україна має міжнародні зобов'язання щодо транзиту газу і має намір їх виконати.

При цьому рішення АМКУ, коли вступить в силу, то буде виконуватися, однак є й інші способи його виконати, без того, щоб відбирати транзитний газ.

Насалик зазначив, що зараз для України вирішення питання з Росією щодо "зимового пакету" не є принциповим, оскільки Україна не має проблем з проходженням осінньо-зимового періоду.

Як відомо, 5 грудня господарський суд Києва прийняв рішення стягнути з компанії "Газпром" (Росія) штраф і пеню за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд гривень.

У відповідь "Газпром" подав позов в Стокгольмський арбітраж на рішення Господарського суду Києва.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет вимагає від компанії "Газпром" сумарно 172 млрд гривень, включаючи штраф і пеню за несвоєчасну його сплату.

Як повідомлялося, рішення АМКУ про накладення штрафу було спрямовано "Газпрому" 12 лютого.

12 квітня "Газпром" подав позов у Господарський суд Києва із проханням визнати недійсним це рішення АМКУ.

13 квітня суд повернув цей позов без розгляду.

18 травня Київський апеляційний господарський суд залишив без змін цю ухвалу Господарського суду Києва, це ж рішення 13 липня підтвердив Вищий господарський суд.

13 вересня Верховний Суд України відмовив "Газпрому" у допуску цього позову до свого провадження.

Зі слів першого заступника голови АМКУ - державного вповноваженого Марії Ніжник, під час розгляд справи "Газпром" указував на те, що в АМКУ немає компетенції розглядати це питання й що воно має розглядатися в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!