Нацбанк зберіг обмеження на валютному ринку

Середа, 14 грудня 2016, 12:50

Національний банк подовжив чинні тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв’язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Зокрема, продовжують діяти такі обмеження як обов’язковий продаж надходжень в інвалюті на користь юридичних осіб на рівні 65%; 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанку.

Також продовжує діяти заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів; купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тисяч гривень в день;  ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тисяч гривень в день тощо.

Насамперед, посилилися ризики для досягнення цілі з інфляції у 2017 році, зазначив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

"По-перше, зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруги. По-друге, підвищилася ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених спільною програмою України з МВФ", - повідомляє НБУ.

Також наголошується, що існують короткострокові системні ризики для фінансової стабільності, пов’язані із можливим невиконанням окремими банками програм капіталізації за результатами діагностичного обстеження.

"В подальшому, у разі зниження зазначених ризиків та за наявності  сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, НБУ планує продовжити поступово пом’якшувати тимчасові обмеження", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!