Ціни на нафту повернулися до зниження

Вівторок, 13 грудня 2016, 09:34

Світові ціни на нафту у вівторок незначно знижуються після досягнення напередодні максимальних відміток з липня 2015 року.

Про це свідчать дані торгів, передає "Прайм".

Станом на 7:27 вартість лютневих ф'ючерсів на нафту Brent знижувалася на 0,11% - до 55,63 долара за барель. Вартість січневих ф'ючерсів на марку WTI опускалася на 0,32% - до 52,66 долара за барель.

ОПЕК на засіданні 30 листопада домовилася про скорочення свого видобутку на 1,2 мільйона барелів на день - до 32,5 мільйона барелів.

У суботу, 10 грудня, 11 країн, що не входять в ОПЕК узгодили скорочення власного видобутку сумарно на 558 тисяч барелів на добу, в тому числі Росія - на 300 тисяч. Скорочення почнеться з січня. Угода укладена на перше півріччя з можливістю пролонгації.

На цьому тлі в понеділок вартість нафти активно зростала. Зокрема, ціна нафти марки Brent вперше з 21 липня 2015 року перевищила позначку в 57 доларів за барель, а нафти марки WTI вперше з 6 липня 2015 року піднялася вище 54 доларів. Після такого ралі інвестори у вівторок вирішили зафіксувати отриманий прибуток.

Аналітики BMI Research, думку яких наводить видання The Wall Street Journal, вважають, що угода країн, що входять і не входять в ОПЕК може привести до зростання нафтових цін до 60-70 доларів за барель.

Однак вони попереджають, що динаміка буде залежати від того, наскільки сумлінно учасники угоди будуть виконувати всі її умови.

"Ми відзначаємо, що чим вище вартість нафтового бареля, тим сильніше спокуса порушити встановлені квоти (на видобуток нафти - ред.)", - цитує газета експертів BMI Research.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!