Новак: ЄС гарантував, що Україна не арештує транзитний газ у справі АМКУ

Понеділок, 12 грудня 2016, 15:45

Російська сторона отримала усні гарантії Єврокомісії, що Київ не буде поширювати стягнення щодо антимонопольного штрафу на російський газ, що транспортується споживачам Євросоюзу.

Про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає "Прайм".

"В рамках тристоронніх переговорів на цей момент нас пан Шефчович (віце-президент ЄК з Енергетичного союзу Марош Шефчович - ред.) запевнив, що він розмовляв з головою уряду України, той підтвердив, що ніяких дій щодо реалізації рішення господарського суду Києва відносно газу, що транспортується Київ не робитиме", - сказав Новак.

"Це, скажімо так, по суті справи усні гарантії з боку Єврокомісії. Проте, юридично це питання не врегульовано, його потрібно врегулювати юридично", - заявив міністр.

Як відомо, 5 грудня господарський суд Києва прийняв рішення стягнути з компанії "Газпром" (Росія) штраф і пеню за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд гривень.

У відповідь "Газпром" подав позов в Стокгольмський арбітраж на рішення Господарського суду Києва.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет вимагає від компанії "Газпром" сумарно 172 млрд гривень, включаючи штраф і пеню за несвоєчасну його сплату.

Як повідомлялося, рішення АМКУ про накладення штрафу було спрямовано "Газпрому" 12 лютого.

12 квітня "Газпром" подав позов у Господарський суд Києва із проханням визнати недійсним це рішення АМКУ.

13 квітня суд повернув цей позов без розгляду.

18 травня Київський апеляційний господарський суд залишив без змін цю ухвалу Господарського суду Києва, це ж рішення 13 липня підтвердив Вищий господарський суд.

13 вересня Верховний Суд України відмовив "Газпрому" у допуску цього позову до свого провадження.

Зі слів першого заступника голови АМКУ - державного вповноваженого Марії Ніжник, під час розгляд справи "Газпром" указував на те, що в АМКУ немає компетенції розглядати це питання й що воно має розглядатися в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"