У РФ заявили про ризики для транзиту газу через рішення АМКУ оштрафувати "Газпром"

Неділя, 11 грудня 2016, 17:49

Рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" штрафу в розмірі 3,4 мільярда доларів і пенею на таку ж суму є безпрецедентним кроком, що збільшує ризики для транзиту російського газу через Україну.

Таку заяву зробив міністр енергетики Росії Олександр Новак в програмі "Поздняков" на телеканалі НТВ, передає ТАСС.

"Абсолютно безпрецедентний випадок, незаконний, і спрямований в першу чергу на створення напруженості і можливості мати на руках позовну заяву, якою можна користуватися в будь-який момент, а це, в свою чергу, означає, що ризики по транзиту газу збільшуються", - сказав Новак .

Як відомо, 5 грудня господарський суд Києва прийняв рішення стягнути з компанії "Газпром" (Росія) штраф і пеню за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд гривень.

У відповідь "Газпром" подав позов в Стокгольмський арбітраж на рішення Господарського суду Києва.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет вимагає від компанії "Газпром" сумарно 172 млрд гривень, включаючи штраф і пеню за несвоєчасну його сплату.

Як повідомлялося, рішення АМКУ про накладення штрафу було спрямовано "Газпрому" 12 лютого.

12 квітня "Газпром" подав позов у Господарський суд Києва із проханням визнати недійсним це рішення АМКУ.

13 квітня суд повернув цей позов без розгляду.

18 травня Київський апеляційний господарський суд залишив без змін цю ухвалу Господарського суду Києва, це ж рішення 13 липня підтвердив Вищий господарський суд.

13 вересня Верховний Суд України відмовив "Газпрому" у допуску цього позову до свого провадження.

Зі слів першого заступника голови АМКУ - державного вповноваженого Марії Ніжник, під час розгляд справи "Газпром" указував на те, що в АМКУ немає компетенції розглядати це питання й що воно має розглядатися в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"