Китайська JICE хоче відкрити в Україні аграрну біржу

Вівторок, 29 листопада 2016, 20:44

Міжнародна товарна біржа JICE зацікавлена у відкритті сільськогосподарської товарної біржі в Україні.

Про це йшлося під час робочої зустрічі президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка з топ-менеджерами Міжнародної товарної біржі Цзіліня (JICE).

За словами керівників JICE, ідея полягає у тому, щоб створити в Україні біржу, де продавати свою продукцію та хеджувати цінові ризики могли б не лише великі компанії, але й середні фермери.

Таким чином сільгоспвиробники могли б укладати контракти за більш вигідною ціною.

"Пропозиція JICE є цікавою, оскільки в Україні наразі мають можливість продавати свою продукцію на міжнародних біржах лише великі компанії з обсягами виробництва у понад 50 млн дол. на рік. Середні ж компанії із обсягами, наприклад, у 1 млн дол. на рік такої можливості не мають. Саме тому подібна товарна біржа могла б стати корисною українським фермерам", - говорить Козаченко.

Проблема середніх компаній у тому, що вони не мають досвідчених фахівців для укладання фючерсних контрактів на міжнародних біржах, також не можуть самостійно формувати великі експортні партії, наголосив президент УАК.

"Ми домовилися з представниками JICE обмінятися детальною інформацією про те, як вони бачать реалізацію подібного проекту в Україні", - зазначає Козаченко.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua