Україна від епідемії африканської чуми свиней втратила 1,1 мільярда

Четвер, 24 листопада 2016, 15:37

Українська економіка за найскромнішими підрахунками отримала понад 1,1 млрд грн прямих та непрямих збитків від спалахів епідемії африканської чуми свиней.

Про це на прес-конференції заявила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, повідомляє "Укрінформ".

"У 2015 році українська економіка за найскромнішими підрахунками отримала збитків більш ніж на 1 млрд гривень - 400 млн втратили безпосередньо виробники, решта - втрати від закриття експорту. Чотири країни повністю закрили експорт української свинини - Білорусь, Молдова, Румунія і Вірменія", - сказала вона.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), озвученої Паламар, від смерті однієї свині державний бюджет недоотримує близько 415 гривень доходу, це зокрема податок на оплату праці та 100% ПДВ.

Крім того, за умови, що поголів'я свиней у промислових господарств становить 3,8 млн голів, потенційні збитки бюджету від АЧС можуть скласти більш ніж 1,5 млрд гривень, зазначила голова Асоціації тваринників України.

"За прогнозами ФАО у 2017 році на українських свинофермах може трапитись біля 117 спалахів — це за скромними підрахунками. І прогнозовані збитки біля 0,5 млрд гривень, тільки для промислових виробників продукції свинарства", - зауважила Паламар.

Як вона повідомила, із 135 зареєстрованих в Україні спалахів  африканської чуми свиней 80 випадків відбулись у 2016 році.

 "АЧС сьогодні є одна з найнебезпечніших хвороб для свиней, яка викликає 100% смертність. Станом на сьогодні зареєстровано 135 спалахів на території України починаючи з 2012 року, 80 випадків з яких зареєстровано у цьому році. Темпи поширення дуже інтенсивні", - сказала Паламар.

В Асоціації тваринників зазначають, що ці цифри можна сміливо множити як мінімум утричі, адже часто спалахи приховуються.

За словами Паламар, спалахи АЧС також фіксуються у Росії, Білорусі, Латвії, Литві, Естонії, Польщі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua