У Фонді розповіли, коли почнуть виплати вкладникам "Михайлівського"

Понеділок, 21 листопада 2016, 13:25

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почне виплати за спірним вкладами в банку "Михайлівський" протягом 20 днів.

Про це повідомляє прес-служба фонду.

Згідно з повідомленням фонду, закон набув чинності 19 листопада.

Як зазначається, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності Законом розпочне виплату відшкодування  коштів фізичним особам (у межах суми гарантованого відшкодування), які набули право на таке відшкодування у зв’язку з їх прирівнянням до вкладників, а коштів – до вкладів.

"Ухвалення закону дає нам можливість індивідуально, пропрацювавши кожну заяву, що надійшла від клієнтів банку "Михайлівський", повернути їм кошти в межах гарантованої суми 200 тис грн", - повідомив директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін.

Верховна рада ухвалила даний закон 15 листопада.

16 листопада президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає відшкодування коштів вкладникам банку "Михайлівський".

Законом пропонується прирівняти до вкладу кошти, залучені від населення в якості позики або вкладу до небанківської фінансової установи через повірений за відповідним договором банк.

Гарантуватися до відшкодування будуть кошти в тому випадку, якщо на день набрання чинності цього закону повірений банк був визнаний неплатоспроможним.

Крім того, законом також передбачається доручити Фонду гарантування ретельно вивчити документи по кожній фізособі, яка прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності цього закону почати виплату відшкодування коштів.

Фонд гарантування вкладів наділяється правом представляти вимоги до небанківських фінустанов, які залучали кошти від населення.

Засоби, що стягуються з таких небанківських фінустанов, будуть включатися в ліквідаційну масу відповідного банку.

Нагадаємо, вкладники банку "Михайлівський" неодноразово виходили на мітинги, з вимогою повернути їм гроші.

У серпні Порошенко пообіцяв вкладникам банку "Михайлівський", що глава цієї фінансово-кредитної установи буде засуджений, вкрадені гроші будуть знайдені і використані для виплат вкладникам.

У травні в банк "Михайлівський" була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.

23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАО "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних.

У липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.

Прокуратура Києва також розраховує залучити до відповідальності власника мережі з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо" і ТОЦ Gulliver Віктора Поліщука за банкрутство банку "Михайлівський", в якому він раніше володів 92,501% статутного капіталу.

Національний банк оцінив завдані власником банку "Михайлівський" Віктором Поліщуком збитки в 23 млрд гривень.

Детальніше про те, що сталося з банком "Михайлівський" можна почитати в матеріалі "Економічної правди".

Читайте також: Українці заплатили 1,2 мільярда за "тих хлопців" і Порошенка. Чому це так?

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua