Україні необхідні пенсійна та земельна реформи - Данилюк

Субота, 8 жовтня 2016, 18:45

Проведення земельної реформи, а також зміни в пенсійній системі не є односторонньою вимогою МВФ у рамках програми кредитування, це є внутрішньою потребою України для того, щоб підвищити ефективність у цих сферах.

Такий коментар дав журналістам у п'ятницю міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає "Укрінформ".

"У нас є чітке розуміння, що зараз необхідно проводити земельну реформу для того, щоб дати поштовх розвитку економіки", - зауважив глава мінфіну.

Він підкреслив, що українці просто не можуть собі дозволити жити по старих правилах. "Нам треба підвищувати ефективність сільськогосподарського сектору, залучати інвестиції. А для цього потрібно провести земельну реформу, вона є важливою", - наголосив Данилюк.

Що стосується пенсійної реформи, міністр назвав це "необхідністю".

"Я вважаю, все, що буде зроблено, піде на користь людям. Це треба розуміти. Ми як уряд, в принципі, прийшли, щоб працювати на людей", - підкреслив чиновник.

За його словами, нинішня пенсійна система України потребує стабілізації. "Не хочу посилатися на МВФ – це просто об'єктивно необхідно зробити, бо люди мають отримувати гідні пенсії через рік, через два або три. Це наше зобов'язання", - зазначив міністр.

Що ж до розмов про підвищення пенсійного віку, Данилюк зауважив, що МВФ не нав'язує якихось обмежень. "У Фонді чекають нашого бачення, і ми зараз його формуємо", - сказав він.

Міністр підкреслив, що зараз майже в кожній країні піднімається пенсійний вік, що відображає демографічні зміни.

"Така потреба є і в Україні. Коли і на скільки – це вже інше питання, тому що наша пенсійна система має інші проблеми крім пенсійного віку. І треба комплексно їх вирішувати", - підсумував міністр фінансів України.

Раніше Данилюк заявив, що Міжнародний валютний фонд визнав реалістичним бюджет України на 2017 рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!