Найбільша нафтова компанія світу вперше опублікує фінансову звітність

Четвер, 6 жовтня 2016, 20:05

Найбільша нафтова компанія світу Saudi Aramco готується вперше оприлюднити фінансову звітність в рамках підготовки до первинного публічного розміщення акцій, запланованого на 2018 року.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Financial Times.

За даними джерел видання, нафтова держкорпорація Саудівської Аравії переглядає документи бухгалтерського обліку з тим, щоб опублікувати показники за 2017 фінансовий рік у зручному для галузі форматі.

Крім того, в цей же формат буде переведено фінансові звіти за 2015 і 2016 фінроку, які можуть стати надбанням громадськості вже в 2017 календарному році.

На відміну від даних про видобуток, які з'являлися в річному звіті, Saudi Aramco раніше ніколи не публікувала фінансові показники. У минулому році компанія виробила 10,2 млн барелів нафти.

За оцінками аналітиків, її річний виторг до різкого обвалу цін на нафту в 2014 році могла бути більше, ніж у Microsoft і Apple разом узятих.

Saudi Aramco намагається побудувати фінансову звітність за прикладом таких транснаціональних гігантів, як BP і ExxonMobil, які розкривають дані про виручку і прибуток, отриманих від виробництва, переробки і збуту нафти і нафтопродуктів.

Як заявляв раніше принц Мухаммед бен Салман ас-Сауд, другий в черзі успадкування саудівського престолу і один з найвпливовіших людей в королівстві, Саудівська Аравія планує розмістити не більше 5% акцій Saudi Aramco на IPO.

Основними консультантами Saudi Aramco є JPMorgan Chase & Co. і екс-банкір Citi Майкл Кляйн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!