Рада відмовилася скасувати результати голосування по НКРЕКУ

Четвер, 6 жовтня 2016, 16:55

Верховна Рада відмовилася скасувати результати голосування за законопроект №2966-д про Національну комісію держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

За прийняття проекту постанови №2966-д-П проголосували 90 депутатів.

Нагадаємо, 22 вересня Верховна рада проголосувала в другому читанні та в цілому закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Як писав у колонці на ЕП народний депутат Олександр Рябчин, при такій формулі більшість в Номінаційній комісії буде саме у президента.

До складу регулятора будуть входити сім членів, у тому числі голова. Вони будуть призначатися на 6 років без права обіймати посаду більше 2 строків.

Голова НКРЕ обирається членами Регулятора шляхом таємного голосування. Він переобирається кожні два роки після дня затвердження першого складу Нацкомісії.

У прикінцевих положеннях зазначається, що відносно чинного глави і членів НКРЕ президентом застосовується ротація, згідно з якою члени регулятора підлягають звільненню у три етапи.

Перших 3 членів повинні змінити не пізніше 6 місяців з моменту вступу в силу закону, ще двох - не пізніше 12 місяців, інших - не пізніше ніж через 18 місяців.

Нагадаємо, 21 вересня Комітет з питань ПЕК проголосував поправки про ротацію протягом1,5 року членів НКРЕ.

Згідно з цією поправкою голову регулятора Дмитра Вовка, який до призначення на посаду працював менеджером кондитерської корпорації Roshen, неможливо буде звільнити ще 1,5 роки.

Напередодні посли країн Великої Вісімки закликали Україну прийняти закон про НКРЕ, наполягаючи на його незалежному статусі.

Докладніше про законопроект про НКРЕКП читайте у колонці експерта з енергетики Андрія Зінченко для ЕП.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!