Тариф для ТЕС Ахметова у вересні досяг рекордного максимуму

Четвер, 6 жовтня 2016, 13:07

Тариф на електроенергію для теплової генерації на кінець вересня зріс до рівня 1,26 грн/кВт-год у порівняні з 1,16 грн/кВт-год у серпні.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті ДП "Енергоринок".

Відповідний тариф, який є новим історичним максимумом, склався на Оптовому ринку електроенергії з 21 по 30 вересня.

При цьому ціна продажу електроенергії в ОРЕ "Енергоатомом" становила 0,51 грн/кВт-год, Гідроелектростанціями - 1,07 грн/кВт-год та виробниками, що працюють за "зеленим тарифом" - 5,39 грн/кВт-год.

Як відомо, за роки президентства Віктора Януковича холдинг  "ДТЕК" Ріната Ахметова, створений в Донецьку на початку 2000-х, фактично став монополістом на енергетичному ринку.

Зараз компанія олігарха контролює 76% ринку теплової генерації і 27% загальної, в 2014 році на її частку припадало 99% експорту української електроенергії.

Згідно з даними за перше півріччя 2016 року, на підприємства ДТЕК припадає 88% видобутку вугілля в Україні.

Раніше колишній член НКРЕ Андрій Герус повідомив, що через збільшення виробітку товарної продукції у теплової генерації, виручка теплоелектростанцій зросла на 20% у порівнянні з червнем та на 36% у порівнянні з травнем.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

Читатйте також: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!