Мораторій на продаж землі буде продовжений - Кутовий

Вівторок, 4 жовтня 2016, 18:01

Міністерство аграрної політики та продовольства підтримає продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні.

Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин заявив керівник відомства Тарас Кутовий, повідомляє "Укрінформ".

"Мораторій, безумовно, буде подовжено, і ми це підтримаємо", - сказав Кутовий.

Однак, як наголосив очільник Мінагрополітики, це не означатиме відмову від запуску ринку землі в Україні взагалі.

"Цей час потрібен, аби виробити єдині і прозорі правила гри, погодити їх з народними депутатами, органами влади та гравцями ринку", - пояснив міністр.

Першим етапом на шляху запровадження повноцінного ринку землі в Україні, за його словами, стане запровадження ринку продажу прав оренди землі в Україні, фінальним – дозвіл на продаж власне землі сільськогосподарського призначення.

"Необхідно дати пайовикам можливість розпоряджатись своєю землею", - наголосив Кутовий.

Нагадаємо, згідно з програмою дій Кабінету міністрів на 2016 рік, пропонується відкрити ринок землі в два етапи - з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019 року дозволити українцям торгувати землею сільгосппризначення.

У листопаді 2015 року Верховна Рада 309 голосами продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року.

При цьому депутати взяли зобов'язання розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!