Транзит газу через Україну в ЄС зріс на 18%

Понеділок, 3 жовтня 2016, 09:40

З початку поточного року через українську газотранспортну систему для споживачів Європи було протранспортовано 57 млрд куб.м блакитного палива.

Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ Укртрансгаз".

Порівняно з минулим роком обсяг прокачаного газу для ЄС зріс на 8,7 млрд куб.м або 17,7%.

Зокрема у вересні місяці було протранспортовано для європейських споживачів 6,8 млрдкуб.м природного газу, що на 0,8 млрд куб.м більше аніж торік.

За оперативною інформацією центрального диспетчерського департаменту станом на сьогоднішній ранок, добовий режим транзиту в ЄС становить 230 млн куб.м. 

Для порівняння, на аналогічну дату минулого року цей показник становив 202 млн.куб.м.

Варто зазначити, що на прикордонних ГВС Суджа та Писарівка (знаходяться на території РФ) через які транзитний газ надходить до української газотранспортної системи нижче контрактних, а саме 58,8 та 68,7 атмосфер відповідно.

Як повідомлялося раніше, польський та словацький реверсні маршрути завантажені майже на повну потужність,відповідно на 95% та 100,5%.

НАК "Нафтогаз України" прогнозує, що в 2016 році сумарний транзит газу за контрактом з "Газпромом" збільшиться на 4,5%, або на 2,982 млрд кубометрів, до 70,062 млрд кубометрів, в порівнянні з обсягом транзиту в 2015 році.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив сформувати запас в обсязі 17 млрд кубометрів газу в підземних сховищах до початку опалювального сезону.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!