Міненерговугілля хоче скасувати страховий запас газу

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 12:44

Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціює скасування на 2016 та 2017 років рік вимоги до постачальників природного газу формувати страховий запас газу в підземних сховищах газу.

Про це йдеться в проекті постанови Кабміну, оприлюдненому на сайті Міненерго, передають Українські Новини.

При цьому на випадок "кризової ситуації на ринку природного газу рівня надзвичайного стану" Міненерго пропонує зобов'язати постачальників формувати страховий запас газу в обсязі 10% від планової місячної поставки.

Нагадаємо, законопроект був прийнятий Радою в цілому 22 вересня.

Як повідомлялося 1 січня 2016 року всі компанії-постачальники природного газу зобов'язані сформувати в ПСГ "Укртрансгазу" страховий запас, обсяг якого буде еквівалентним 50% від обсягу запланованих поставок газу на наступний місяць.

На початку лютого 2016 року Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" ініціювала зміну діючого порядку формування страхового запасу газу в ПСГ.

Зокрема, НАК пропонує внести зміни в порядок створення страхового запасу газу, встановивши обов'язок по його створенню виключно для потреб захищених споживачів (населення, підприємства ТКЕ, соціальна сфера).

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.