В НБУ похвалилися зростанням активів на 63,2 мільярда

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 12:07

Активи Національного банку України за 9 місяців цього року зросли на 63,2 млрд грн (з 849,2 млрд грн до 912,4 млрд грн).

Про це йдеться у звіті про фінансовий стан НБУ за відповідний період.

"Збільшення активів в балансі НБУ за результатом 9 місяців цього року пов’язане з ростом міжнародних резервів України на 2,29 млрд доларів до 15,59 млрд доларів на звітну дату, а також із збільшенням квоти України в МВФ, яка обліковується на балансі центрального банку", - йдеться у повідомленні.

При цьому, як зазначив регулятор, гривневі активи зменшилися на майже 50 млрд грн.

"Це стало відображенням погашення кредитів рефінансування комерційними банками на більше ніж 25 млрд грн та зменшення портфелю цінних паперів України на 24 млрд гривень",- пояснив директор департаменту фінансового контролінгу Національного банку Олег Стринжа.

За його словами, тенденція зі зменшення портфелю кредитів НБУ, виданих банкам в попередні роки продовжується вже три квартали поспіль: позичальники повертають кредити центральному банку.

Таким чином, сума чистої заборгованості за мінусом резервів за кредитами зменшилася на 43% у порівнянні з початком року і наразі складає 38,7 млрд грн.

Крім того, пасиви центрального банку збільшилися зі 726,4 млрд грн до 736,6 млрд грн. На цей показник найбільше вплинуло отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що збільшило зобов’язання НБУ 64,4 млрд грн за 9 місяців 2016 року.

При цьому, власний капітал Національного банку становив 175,8 млрд грн.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!