Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП

Четвер, 27 жовтня 2016, 15:06

Національний банк погіршив прогноз зростання ВВП в 2017 році до 2,5%, в 2018 році до 3,5% річних.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

При цьому прогноз економічного зростання Національного банку на 2016 рік залишається незмінним - 1,1%.

"У середньостроковій перспективі очікуються більш помірні темпи зростання, ніж прогнозувалося раніше: у 2017 році - на 2,5%, у 2018 - на 3,5%. Головним чином зниження прогнозованих темпів зростання ВВП у ці роки пов’язано з переглядом припущень щодо зовнішньої кон’юнктури для українських експортерів", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, основним драйвером економічного зростання стане суттєве нарощення інвестиційної активності.

"Зниження ризиків ескалації військового конфлікту все більше стимулює економічних агентів до інвестиційних і довгострокових споживчих рішень. Однак, це стимулюватиме відповідне зростання інвестиційного імпорту, зокрема машин та обладнання, і здебільшого з цієї причини чистий експорт  матиме від’ємний внесок у ВВП", - повідомляє НБУ.

Як повідомлялося, валовий внутрішній продукт у другому кварталі 2016 року порівняно з попереднім кварталом збільшився на 0,6%, а порівняно з другим кварталом  2015 року - збільшився на 1,4%.

Ключовий кредитор України-Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України у 2016 році на 1,5% при інфляції 15,1%, Світовий банк – зростання ВВП на 1% при інфляції 15%.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!