Кабмін заборонив "корупційну" вирубку лісів

Середа, 26 жовтня 2016, 12:03

Кабінет міністрів прийняв постанову яка удосконалює нормативно-правові акти зі здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та затвердження нової редакції санітарних правил в лісах України.

Про це йшлося на засіданні Уряду.   

Як зазначається, постанова обмежить на окремих ділянках природно-заповідного фонду санітарні рубки, а коло місць гніздування рідких птахів повністю їх заборонить.

Також запроваджуються більш жорсткі критерії щодо лісогосподарювання, які відповідають європейській стратегії збереження біологічної та ландшафтної різноманітності.

"Ці правила дають можливість суттєво зменшити ті площі, на яких здійснюються суцільні вирубування дерев і це буде застосовуватися лише за умов безповоротного пошкодження лісів стихійними факторами непереборної сили. Прийняття цієї постанови буде серйозним кроком до наведення ладу в лісах які у нас сьогодні є", - заявив міністр аграрної політики Тарас Кутовий.

За його словами, будь-які рішення про санітарні рубки не будуть прийматися без участі громадськості, без участі органів місцевого самоврядування та екологів.

"Цей документ є важливий для захисту лісу і встановлення нових правил з вирубки. Кабмін, ухваливши цю постанову зробить перший дуже правильний крок для впорядкування проблеми з вирубками лісу", - зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За словами Гройсмана, це рішення, зробить неможливим тотальну корупційну вирубку лісів.

"Я хочу всім "чорним лісорубам" передати привіт, тому що я обіцяв декілька місяців назад, що ми ретельно зробимо аналіз того, що було вирубано по кожному лісовому господарству. Ми завершили цю роботу і в нас же є спільно з Мінагро інтерактивна карта з породами дерев, де ми повністю бачимо хто скільки вирубав. І по деяким західним областям є дуже багато питань, які можуть нараховуватися сотнями мільйонів", - заявив Гройсман.

Гройсман пообіцяв представити карту через декілька засідань уряду та передати її в НАБУ та ГПУ.

"Будемо вимагати і домагатися кримінальної відповідальності і реальних термінів ув’язнення для тих, хто безбожно вирубував ліси і контрабандним способом", - додав він.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!