Гонтарева пояснила, що виведені з ринку 82 банки не були банками

Понеділок, 24 жовтня 2016, 11:15

Глава Національного банку України Валерія Гонтарева підкреслює, що виведені за період її роботи з ринку 82 банки займалися відмиванням грошей або просто були без активів, тому що у їх вкладників просто ці активи вкрали.

Про це вона сказала в ефірі телеканалу ICTV, пише "Інтерфакс-Україна".

"Не жалкуйте про 82 банки, які ми вивели з ринку, як би боляче це не було. Тому що ці банки, на жаль, не були банками. З них 20 займалися просто відмиванням грошей, в інших банках просто не було абсолютно ніяких активів, тому що у їх вкладників просто ці активи вкрали", - сказала вона.

Гонтарева навела як приклад ситуацією з VAB Банком і банком "Фінансова ініціатива", які належали бізнесменові Олегу Бахматюку.

"Тільки один Бахматюк винен банківській системі, НБУ на сьогоднішній день 37,9 млрд грн, з яких 21 млрд - Фонду гарантування вкладів, майже 11 млрд він винен самому НБУ і 5,3 млрд він винен банківській системі України на сьогоднішній день, держбанкам. Так ось, це більше, ніж останній транш, який ми отримали від МВФ. 90% грошей в цьому банку було віддано особисто бізнесу Бахматюка, який він ніколи не повернув і не повертає до цього часу, тому що тільки Фонд гарантування на сьогоднішній день виплатив 15 млрд грн гарантованих вкладів", - розповіла вона.

Глава Нацбанку також вказала, що колишній власник банку "Михайлівський" Віктор Поліщук винен 23 млрд грн банкам і Фонду гарантування.

Вона повідомила, що Фонд гарантування на сьогоднішній день направив до правоохоронних органів 3246 заяв на загальну суму 248 млрд грн.

"І я хочу, щоб всі власники цих банків знали, що ще в квітні 2015 року Верховною Радою був прийнятий закон про відповідальність не тільки менеджменту цих банків, але і про відповідальність акціонерів цих банків. Тому кожному з цих акціонерів, напевно, буде по 5 років, а за два банки, напевно, по 5 за кожен", - підкреслила Гонтарева.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!