Аграрні лобісти "вибивають" у Гройсмана збереження спецрежиму ПДВ

П'ятниця, 21 жовтня 2016, 11:32

Депутатам-аграріям вдалося переконати прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у необхідності збереження спецрежиму ПДВ для аграріїв у 2017 році.

Про це йдеться у повідомленні Української аграрної конфедерації.

Згідно із повідомленням, проект бюджету-2017 передбачає суттєве скорочення підтримки аграрної галузі з 12 млрд  до 5,5 млдр гривень. Однак сума не є остаточною і може бути суттєво збільшена.

"Перед голосуванням прем’єр-міністр Гройсман зустрівся із депутатами-аграріями і пообіцяв, що у текст закону будуть внесені правки. Він не заперечує проти збереження спецрежиму ПДВ в тій частині, де він працює сьогодні. Тобто основна підтримка буде скерована на тваринництво, окремі галузі садівництва та виноградарства. Менше буде підтримки у вирощуванні зернових культур", - заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

За його словами, є два сценарії можливого збереження спецрежиму ПДВ. Перший – якщо під час чергового візиту представників МВФ, який планується 26-30 жовтня, буде можливим  переконати їх у необхідності такого рішення.  Другий – будуть знайдені інші джерела для фінансування, але принцип розподілу коштів залишиться подібним тому, що використовується зараз.

"Під час нашої зустрічі Гройсман заявив, що готовий збільшити підтримку АПК з 5,5 млрд до приблизно 12 млрд гривень. Тобто збільшити суму ще приблизно на 7 млрд за рахунок інших джерел, які будуть узгоджені із депутатами-аграріями та громадськими аграрними об’єднаннями", - заявив Козаченко.

Як писала раніше "ЕП", під час прийняття бюджету на 2016 рік аграрні лобісти ледь не зірвали ухвалення бюджету, намагаючись виторгувати для себе пільги.

Нагадаємо, 20 жовтня Гройсман пообіцяв в бюджеті підтримку аграріям на 10 мільярдів.

Як відомо, скасування спецрежиму ПДВ було однією з вимог МВФ.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!