Суд відмовився арештувати мільярди компанії-фігуранта справи банку "Михайлівський"

Вівторок, 18 жовтня 2016, 12:04

Шевченківський районний суд Києва відмовився заарештувати 2,295 млрд гривень фінансової компанії "Фагор", фігуранта кримінального провадження банку "Михайлівський", на рахунку в "Платинум Банку".

Про це сказано в ухвалі суду від 10 жовтня, передають "Українські новини".

Відповідно до нього, Національна поліція 7 жовтня звернулася в Шевченківський суд із клопотанням, погодженим прокуратурою Києва, про арешт коштів компанії "Фагор" на рахунку в Платинум Банку в межах завданих збитків 2,295 млрд гривень.

Раніше Фонд гарантування вкладів повідомляв, що 19 травня напередодні введення тимчасової адміністрації в банк "Михайлівський", керівництво фінустанови перепоступилося 111 тисяч кредитних договір фінкомпаніям "Плеяда" і "Фагор".

Згодом "Фагор" закликав позичальників банку "Михайлівський" погашати заборгованість за кредитами на користь нього, а не банку "Михайлівський" і Фонду гарантування.

За даними Фонду, "Фагор" і "Плеяда" були афілійованими з акціонерами банку "Михайлівський".

Напередодні визнання банку "Михайлівський" неплатоспроможним, його керівник і акціонер Ігор Дорошенко звільнився й обійняв посаду головного виконавчого директора компанії PT Platinum Public Limited, що є власником 100% акцій Платинум Банку.

Виходячи з матеріалів слідства, в "Фагора" відкритий рахунок у Платинум Банку.

Вивчивши клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що воно підлягає поверненню для усунення недоліків.

Як повідомлялося, у жовтні Шевченківський райсуд Києва арештував колишнього голову правління банку "Михайлівський" Ігоря Дорошенка на два місяці з правом внесення 137,8 млн гривень застави.

21 вересня перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко повідомив, що власник збанкрутілого банку "Михайлівський" Віктор Поліщук втік за кордон.

У травні в банк "Михайлівський" була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.

 23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАО "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних.

У липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.

Детальніше про те, що сталося з банком "Михайлівський" можна почитати в матеріалі "Економічної правди".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!