НБУ виступає проти скорочення своєї незалежності

Вівторок, 18 жовтня 2016, 11:01

Національний банк виступає проти законопроекту, який визначає умови визнання діяльності регулятора незадовільною і підстави для дострокового звільнення керівників центробанку.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

"НБУ виступає категорично проти законопроекту №5257 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності регулятора та підвищення його відповідальності перед суспільством" , вважає його спробою згорнути процес реформування фінансового сектору в Україні та зашкодити виконанню Нацбанком цілей щодо зниження інфляції", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, вказанним законопроектом передбачається позбавлення НБУ інституційної, політичної та фінансової незалежності.

"Це повністю змінює ідеологію закону щодо незалежності центробанку та розподілу компетенцій його органів, розроблених відповідно до рекомендацій місії МВФ та закладених останніми змінами 2015 року", - вважають у НБУ.

"Наразі пропозиції парламентарів зі зміни мандата та цілей Національного банку є чистим виявом популізму. Так, за ціль для НБУ пропонується встановити досягнення та підтримання валютно-курсової стабільності. Це є неспівставним з економічною реальністю та одночасним підтриманням цінової стабільності", - повідомляє прес-служба.

"Національний банк вважає неприпустимим прийняття змін, передбачених законопроектом №5257, та очікує від президента висловлення позиції з цього приводу", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, проект закону №5257 був зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!