Банк Ахметова за рекордну суму викупив права за кредитом МЕЗ - ЗМІ

Понеділок, 17 жовтня 2016, 09:24

Фонд гарантування вкладів фізосіб повідомив про продаж на торгах на електронному майданчику Аграрної біржі найдорожчого лоту - прав вимоги за кредитом маслоекстракційного заводу (МЕЗ) в Харківській області.

Як повідомляється, згідно з паспортом лота, розміщеному на сайті ФГВФО, мова йде про борг "Чугуївського МЕЗ" перед банком "Форум", пише liga.net.

В ході торгів ціна об'єкта зросла зі стартових 150,65 млн грн до 158,18 млн грн. На сьогодні це найдорожчий лот, сформований на базі активів ліквідованих банків.

Рішення про продаж активу, який перебував на балансі ліквідованого Банку "Форум", було прийнято ФГВФО 25 квітня 2016 року і погоджено Нацбанком на початку травня.

Стартова ціна лота на той момент становила 215,21 млн грн. Згідно з презентацією активу на сайті ФГВФО, сума заборгованості МЕЗ перед банком - 261,47 млн грн.

Перша спроба продати борг Чугуївського МЕЗ була зроблена 21 червня, але провалилася через відсутність покупців.

Після цього аукціон ще тричі зривався через недостатню кількість претендентів на актив (для проведення торгів має бути не менше двох учасників. - ред.). Це стало причиною зниження ціни активу до 150,65 млн грн.

З п'ятої спроби актив таки знайшов нового власника - три претенденти змогли підвищити ціну на 5% від стартової. Ім'я покупця в ФГВФО не розголошують.

За даними видання, борг Чугуївського МЕЗ викупив "ПУМБ", з яким у власника Чугуївського МЕЗ давні кредитні рахунки.

Цю інформацію підтвердив заступник голови правління банку Костянтин Школяренко.

"Як основний фінансовий партнер Чугуївського МЕЗ, "ПУМБ" прийняв рішення викупити права вимоги по кредиту банку "Форум" і таким чином консолідувати в заставі цілісний майновий комплекс підприємства", - пояснив він.

Школяренко додав, що банк не має експертизи в придбанні проблемних кредитів на ринку, зокрема через торги, тому "ПУМБ" залучив факторингову компанію, що має велику експертизу в роботі з відкритими аукціонами.

"Кредит Банку "Форум" був викуплений і буде відображено на балансі ПУМБ", - говорить він.

Як пише видання, "Ексімагроком" - дійсно великий боржник "ПУМБу" та "Форуму". Заставою по обох кредитах виступає майно Чугуївського МЕЗ.

З ПУМБом дещо інша ситуація. У 2014 році "Ексімагроком" отримав в ПУМБі іпотечний кредит на суму 36 млн грн.

Згідно з інформацією в Держреєстрі судових рішень, запорукою виступили недобудовані виробничі об'єкти, право власників на які має з'явитися у "Ексімагрокома" в майбутньому.

Компанія зобов'язалася до 6 квітня 2015 року ввести завод в експлуатацію, переоформивши іпотечний договір. Але не виконала зобов'язань, тому ПУМБ зажадав достроково погасити кредит.

Зв'язатися з керівництвом "Ексімагрокома" не вдалося. Сайт компанії не працює, а останні згадки в пресі про неї датовані квітнем. У своїх торішніх прес-релізах "Ексімагроком" звинувачував "ПУМБ" в рейдерських атаках і наявності підставного поручителя, а банк компанію - в несплаті кредиту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!